Корисник:ФелиxБот/фаленамБСХР/2

Извор: Викицитат
Иди на навигацију Иди на претрагу

Корисник:ФелиxБот/нав

Место Чланак бсwики схwики хрwики Број ив веза
1001 Федерал Сецуритy Сервице ФСБ Савезна сигурносна служба Руске Федерације 52
1002 Фицус религиоса Света смоква 52
1003 Галаго Галагији Галагији 52
1004 ГамеЦубе ГамеЦубе Нинтендо ГамеЦубе Нинтендо ГамеЦубе 52
1005 Гентианацеае Гентианацеае Сириштарке 52
1006 Гераниум Иглица 52
1007 Гираффидае Гираффидае Жирафе 52
1008 Гленн Миллер Гленн Миллер Гленн Миллер 52
1009 Грегориан цхант Грегоријански корал Грегоријански напјев 52
1010 Гулф оф Наплес Напуљски залив Напуљски заљев Напуљски заљев 52
1011 Хадеан Хад Хадиј 52
1012 Халф-Лифе Халф-Лифе 52
1013 Хангинг Вјешање Вјешање 52
1014 Хеинрицх Манн Хеинрицх Манн Хеинрицх Манн 52
1015 Хисторy оф Азербаијан Повијест Азербајџана 52
1016 Хоорн Хоорн 52
1017 Иг Нобел Призе Награда Иг Нобел Награда Иг Нобел 52
1018 Инцоме Приход Доходак 52
1019 Јеонбук Хyундаи Моторс ФЦ Јеонбук Хyундаи Моторс ФЦ 52
1020 Јигсаw пуззле Слагалица Слагалица 52
1021 Јое Аласкеy Јое Аласкеy 52
1022 Јумада ал-Тхани Џумадел-ухра Џумаде-л-ухра 52
1023 Кале Кала Кала 52
1024 Карл Царстенс Карл Царстенс 52
1025 Коине Греек Коине грчки 52
1026 Лаyлат ал-Qадр Лејлетул-кадр Лејлетул-кадр 52
1027 Лист оф цитиес ин Афгханистан Попис градова у Афганистану 52
1028 Лиу Ганг Лиу Ганг Лиу Ганг 52
1029 Лоцк Бродска преводница Бродска преводница 52
1030 Лонг-леггед буззард Бјелорепи шкањац Бјелорепи шкањац 52
1031 Лос Рíос Регион XIV. регија Лос Рíос 52
1032 Лyнцхинг Линч Линч 52
1033 M. Нигхт Схyамалан M. Нигхт Схyамалан 52
1034 Ма Yинг-јеоу Ма Yинг-јеоу 52
1035 Махјонг Махјонг 52
1036 Мамноон Хуссаин Мамноон Хуссаин 52
1037 Марсхалл МцЛухан Марсхалл МцЛухан Марсхалл МцЛухан 52
1038 Мартха Wасхингтон Мартха Цустис Wасхингтон Мартха Цустис Wасхингтон 52
1039 Мегацлите Мегаклита Мегацлите 52
1040 Николаy Карамзин Николај Карамзин Николај Карамзин 52
1041 Нинтендо 64 Нинтендо 64 Нинтендо 64 Нинтендо 64 52
1042 Нортхерн Сотхо лангуаге Сјеверни Сотхо језик Сјеверни сотхо језик 52
1043 Олд Wорлд ориоле Вуге 52
1044 Останкино Тоwер Останкински телевизијски торањ 52
1045 Паленqуе Паленqуе Паленqуе 52
1046 Пассенгер пигеон Голуб селац 52
1047 Паул Каррер Паул Каррер Паул Каррер 52
1048 Персеполис Ф.C. Персеполис Техеран Персеполис Техеран 52
1049 Петер Фалк Петер Фалк Петер Фалк Петер Фалк 52
1050 Пиерре Мауроy Пиерре Мауроy 52
1051 Питбулл Питбулл 52
1052 Планнед ецономy Планска економија Планско господарство 52
1053 Плаy Комад 52
1054 Псидиум Гуава 52
1055 Qуеен Латифах Qуеен Латифах Qуеен Латифах 52
1056 Рóберт Бáрáнy Роберт Бáрáнy 52
1057 Сантиаго Метрополитан Регион Метрополитанска регија Сантиага Метрополитанска регија Сантиага 52
1058 Сатерланд Фрисиан лангуаге Сатерландски фризијски језик 52
1059 Сцхист Микашист 52
1060 Сеа оф Црете Кретско море Кретско море Кретско море 52
1061 Сха'бан Ша'бан Ша'бан 52
1062 Схкодëр Цоунтy Округ Скадар Скадарски округ Скадарски округ 52
1063 Систер Сестра Сестра 52
1064 Спидер wеб Паучина 52
1065 Спитзер Спаце Телесцопе Свемирски телескоп Спитзер Свемирски телескоп Спитзер Свемирски телескоп Спитзер 52
1066 Спрингтаил Скокуни 52
1067 Супер Нинтендо Ентертаинмент Сyстем Супер Нинтендо Супер Нинтендо Ентертаинмент Сyстем 52
1068 Тацхyон Такион Тахион 52
1069 Тарапацá Регион I. регија Тарапацá 52
1070 Телесто Телесто Телесто 52
1071 Тхе Јунгле Боок Књига о џунгли 52
1072 Тим Цуррy Тим Цуррy 52
1073 Виолацеае Љубичевке 52
1074 Влорë Цоунтy Округ Влора Влорски округ 52
1075 Wелwитсцхиа Wелwитсцхиа Wелwитсцхиа 52
1076 Wиллард Либбy Wиллард Либбy Wиллард Либбy 52
1077 Wиллиам С. Бурроугхс Wиллиам С. Бурроугхс Wиллиам Бурроугхс 52
1078 Wонсан Wŏнсан 52
1079 Yоцханан Воллацх Yоцханан Воллацх 52
1080 Éлие Дуцоммун Éлие Дуцоммун 52
1081 İзник İзник Изник 52
1082 10 Доwнинг Стреет 10 Доwнинг Стреет 10 Доwнинг Стреет 51
1083 Аарон Цопланд Аарон Цопланд Аарон Цопланд 51
1084 Аббас Киаростами Абас Кијаростами 51
1085 Адвентурес оф Хуцклеберрy Финн Адвентурес оф Хуцклеберрy Финн Пустоловине Хуцклеберрyја Финна 51
1086 Ал-Масуди Масуди Масуди Масуди 51
1087 Андy Дицк Андy Дицк 51
1088 Англерфисх Удичарке 51
1089 Арауца Департмент Арауца 51
1090 Арцхимедес' сцреw Архимедов вијак Архимедов вијак 51
1091 Арица y Паринацота Регион XV. регија Арица и Паринацота 51
1092 Арне Тиселиус Арне Тиселиус 51
1093 Артхур Рубинстеин Артур Рубинстеин Артхур Рубинстеин 51
1094 Артистиц гyмнастицс Спортска гимнастика Шпортска гимнастика 51
1095 Артвин Артвин Артвин 51
1096 Асиан палм цивет Азијска цибетка палмашица Азијска цибетка палмашица 51
1097 Баекје Баекје Баекје 51
1098 Бернардо Хоуссаy Бернардо Алберто Хоуссаy 51
1099 Болíвар Департмент Департман Боливар Болíвар 51
1100 Боок оф Јудитх Јудита Јудита 51
1101 Боок оф Тобит Тобија Тобија 51
1102 Боwл Посуда 51
1103 Брахуи лангуаге Брахуи језик Брахуи језик 51
1104 Бриттониц лангуагес Бритонски језици 51
1105 Бугинесе лангуаге Бугис језик 51
1106 Цаqуетá Департмент Департман Цаqуета Цаqуетá 51
1107 Царассиус Царассиус 51
1108 Цхарлес Алберт Гобат Цхарлес Алберт Гобат Цхарлес Алберт Гобат 51
1109 Цхаyоте Мексички краставац 51
1110 Цхуцк МцЦанн Цхуцк МцЦанн 51
1111 Цоммон Ера Нова ера 51
1112 Цорнус Дријен 51
1113 Цорпс Корпус Корпус 51
1114 Цросс-цоунтрy скиинг Скијашко трчање Скијашко трчање 51
1115 Датура Кужњак 51
1116 Дееп Блуе ИБМ Дееп Блуе Дееп Блуе 51
1117 Деир ез-Зор Деир ез-Зор 51
1118 Диелецтриц Диелектрик 51
1119 Дјеннé Дјеннé Дјеннé 51
1120 Доменицо Модугно Доменицо Модугно Доменицо Модугно 51
1121 ДреамWоркс ДреамWоркс 51
1122 ЕМИ ЕМИ ЕМИ ЕМИ 51
1123 Ецотоурисм Еко туризам Еколошки туризам Еколошки туризам 51
1124 Ед Аснер Ед Аснер 51
1125 Елбасан Цоунтy Округ Елбасан Елбасански округ 51
1126 Елецтрицал реацтанце Електрична реактанција 51
1127 Фермíн IV Фермíн IV 51
1128 Феррет Феретка Феретка 51
1129 Фиелд Поље Поље 51
1130 Фредерицк Гоwланд Хопкинс Фредерицк Гоwланд Хопкинс 51
1131 Фрицативе цонсонант Фрикатив Фрикатив 51
1132 Галантхус Висибабе 51
1133 Геологицал период Геолошки период 51
1134 Гиованни Пицо делла Мирандола Гиованни Пицо делла Мирандола Гиованни Пицо делла Мирандола 51
1135 Гјирокастëр Цоунтy Округ Гјирокастëр Гјирокастрски округ 51
1136 Гроуцхо Марx Гроуцхо Марx Гроуцхо Марx 51
1137 Гуидо оф Ареззо Гуидо д'Ареззо Гуидо Аретински Гуидо Аретински 51
1138 Гулф оф Тонкин Тонкински залив Тонкински заљев 51
1139 Гéрард Пхилипе Гéрард Пхилипе 51
1140 ХДМИ ХДМИ 51
1141 Хало Хало Хало 51
1142 Хеинрицх Лüбке Хеинрицх Лüбке 51
1143 Хигхер едуцатион Високо образовање 51
1144 Хисторy оф тхе Унитед Кингдом Повијест Уједињеног Краљевства 51
1145 Хомо ергастер Хомо ергастер Хомо ергастер Хомо ергастер 51
1146 Хорнбеам Граб 51
1147 Хуман Ригхтс Даy Дан људских права Дан људских права 51
1148 Хундред Даyс Сто дана 51
1149 Индиан натионал цалендар Индијски национални календар 51
1150 Ингриан лангуаге Ингријски језик 51
1151 Интернет Арцхиве Интернет Арцхиве Интернет Архив 51
1152 Иссyк-Кул Регион Исјакулска област Исјакулска област 51
1153 Јацк W. Сзостак Јацк W. Сзостак 51
1154 Јацкие Глеасон Јацкие Глеасон 51
1155 Јанет Yеллен Јанет Yеллен Јанет Yеллен 51
1156 Јохн Хоwард Нортхроп Јохн Хоwард Нортхроп 51
1157 Јосé Ортега y Гассет Јосé Ортега y Гассет 51
1158 Јулес Бордет Јулес Бордет 51
1159 Латеx Латекс Латекс 51
1160 Лаурент Гбагбо Лаурент Гбагбо 51
1161 Лезхë Цоунтy Округ Љеш Љешки округ Љешки округ 51
1162 Лигамент Лигамент 51
1163 Лионел Рицхие Лионел Рицхие 51
1164 Литтле гулл Мали галеб 51
1165 Лудwиг вон Мисес Лудwиг вон Мисес 51
1166 Луминоус интенситy Свјетлосна јакост 51
1167 Маммарy гланд Млијечна жлијезда 51
1168 Маyфлоwер Маyфлоwер Маyфлоwер 51
1169 Мицхаел Јетер Мицхаел Јетер 51
1170 Мицхаел Серветус Мигуел Сервето 51
1171 Миддлесеx Миддлесеx 51
1172 Моунт Парнассус Парнас Парнас 51
1173 Муллет Ципли Ципли 51
1174 Муş Муş 51
1175 Наблус Наблус Наблус 51
1176 Непхрон Нефрон Нефрон 51
1177 Ногаи лангуаге Ногајски језик 51
1178 О'Хиггинс Регион VI. регија Либертадор Генерал Бернардо О'Хиггинс 51
1179 Објецт Објект 51
1180 Оцтахедрон Октаедар Октаедар 51
1181 Орнитхисцхиа Орнитхисцхиа Орнитхисцхиа 51
1182 Отто Диелс Отто Диелс 51
1183 Овариан цанцер Рак јајника 51
1184 Пателла Чашица Ивер Ивер 51
1185 Паула Абдул Паула Абдул 51
1186 Паула Фернандес Паула Фернандес 51
1187 Пертх Пертх 51
1188 Пхyтопланктон Фитопланктон Фитопланктон 51
1189 Порт Харцоурт Порт Харцоурт 51
1190 Порт wине Порто Винхо до Порто 51
1191 Принципалитy Кнежевина 51
1192 Промиссорy ноте Мјеница Мјеница 51
1193 Радиус Жбица Палчана кост Палчана кост 51
1194 Раw материал Сировине 51
1195 Региерунгсбезирк Њемачка управна подручја 51
1196 Рхамнацеае Рхамнацеае Пасјаковке 51
1197 Рхеуматисм Реума 51
1198 Роберт Коцхарyан Роберт Кочарјан 51
1199 Саилор Поморац Поморац 51
1200 Салиx цапреа Врба ива 51
1201 Сапиндацеае Сапиндовке 51
1202 Сатхyа Саи Баба Сатхyа Саи Баба Сатхyа Саи Баба Сатхyа Саи Баба 51
1203 Сцале Лустра 51
1204 Сцхенген Сцхенген 51
1205 Сцотт Јоплин Сцотт Јоплин Сцотт Јоплин 51
1206 Сепал Чашица 51
1207 Симон Кузнетс Симон Кузнетс 51
1208 Ст Петер'с Цоллеге Ст Петер'с Цоллеге 51
1209 Субсцрибер идентитy модуле СИМ 51
1210 Сулаyманиyах Сулејманија 51
1211 Сурyа Сурја 51
1212 Сyлвиидае Грмуше Сyлвиидае 51
1213 Табарé Вáзqуез Табарé Вáзqуез 51
1214 Такааки Кајита Такааки Кајита Такааки Кајита 51
1215 Такасхи Усами Такасхи Усами Такасхи Усами 51
1216 Тамариx Тамарис Тамариск 51
1217 Тап Славина 51
1218 Тараwа Тараwа 51
1219 Террy Цреwс Террy Цреwс 51
1220 Тхе Индепендент Тхе Индепендент Тхе Индепендент 51
1221 Треецреепер Пузавци 51
1222 Тсугару Страит Цугару 51
1223 Украиниан Натионал Унион Украјински национални савез 51
1224 Университy оф Буенос Аирес Универзитет у Буенос Аиресу Универзитет у Буенос Аиресу 51
1225 Университy оф Манцхестер Универзитет у Манцхестеру 51
1226 ВЛЦ медиа плаyер ВЛЦ 51
1227 Вегетатион Вегетација 51
1228 Вербенацеае Споришевке 51
1229 Витреоус енамел Емајл Емајл Емајл 51
1230 Вотиц лангуаге Водски језик 51
1231 Wестерн Неw Гуинеа Западна Нова Гвинеја 51
1232 Wикитравел Wикитравел Wикитравел 51
1233 Wиллоw wарблер Брезов звиждак 51
1234 6тх милленниум БЦ 6. милениј п. н. е. 6. миленијум пне. 6. тисућљеће пр. Кр. 50
1235 88тх Ацадемy Аwардс 88. додјела "Осцара" 88. додјела Осцара 50
1236 Абрахам Ортелиус Абрахам Ортелиус Абрахам Ортелиус 50
1237 Абрај Ал Баит Абраџ ал-Баит 50
1238 Ацер платаноидес Јавор млијеч 50
1239 Ацхернар Ахернар 50
1240 Акира Нисхино Акира Нисхино Акира Нисхино 50
1241 Алексеy Николаyевицх Толстоy Алексеј Николајевич Толстој 50
1242 Алеут лангуаге Алеутски језик 50
1243 Алеxандер Опарин Александар Иванович Опарин Александар Опарин Александар Опарин 50
1244 Алфред де Муссет Алфред де Муссет 50
1245 Аллвар Гуллстранд Аллвар Гуллстранд Аллвар Гуллстранд 50
1246 Аманита Аманита Аманита 50
1247 Америцан бадгер Амерички јазавац Амерички јазавац 50
1248 Ангус Деатон Ангус Деатон Ангус Деатон 50
1249 Аqуедуцт оф Сеговиа Акведукт у Сеговији Акведукт у Сеговији 50
1250 Ардахан Ардахан 50
1251 Армагх Армагх 50
1252 Атацама Регион III. регија Атацама 50
1253 Бацтериологy Бактериологија Бактериологија Бактериологија 50
1254 Баку Метро Метро Баку Подземна жељезница Баку 50
1255 Баруј Бенацерраф Баруј Бенацерраф Баруј Бенацерраф 50
1256 Беат Генератион Беат генерација 50
1257 Беатриx Поттер Беатриx Поттер 50
1258 Бенин Цитy Бенин Цитy 50
1259 Бертрам Броцкхоусе Бертрам Броцкхоусе 50
1260 Биллбоард 200 Биллбоард 200 Биллбоард 200 50
1261 Бисхнуприyа Манипури лангуаге Бишнупријски манипурски језик 50
1262 Браинстем Мождано стабло 50
1263 Браке Кочнице 50
1264 Бранцхиопода Шкргоношци 50
1265 Бротхер Беар Легенда о медвједу 50
1266 Цалдас Департмент Цалдас 50
1267 Цауца Департмент Цауца 50
1268 Центиметре–грам–сецонд сyстем оф унитс ЦГС сустав 50
1269 Цхарадриидае Кулици 50
1270 Цхарлес Сцотт Схеррингтон Цхарлес Сцотт Схеррингтон 50
1271 Цхлотхар I Клотар I Клотар I Клотар I. 50
1272 Цхоцó Департмент Цхоцó 50
1273 Цлауде Цохен-Танноудји Цлауде Цохен-Танноудји 50
1274 Цоммон wартхог Брадавичаста свиња 50
1275 Цоммуницатионс сателлите Комуникацијски сателит Комуникацијски сателит 50
1276 Цоqуимбо Регион IV. регија Цоqуимбо 50
1277 Цоунтиес оф Енгланд Енглески Цоунтy 50
1278 Црее лангуаге Црее језик 50
1279 Црематион Кремација Кремација 50
1280 Цроп Пољопривредна култура Усјев 50
1281 Цóрдоба Департмент Цóрдоба 50
1282 Далит Далит 50
1283 Деривативе Изведеница 50
1284 Деwеy Децимал Цлассифицатион Деwеyјева децимална класификација Децимални сустав класификације 50
1285 Дифферентиал геометрy Диференцијална геометрија 50
1286 Егyптиан Арабиц Египатски арапски 50
1287 Ериц Аллин Цорнелл Ериц Аллин Цорнелл 50
1288 Ернст Цхаин Ернст Борис Цхаин 50
1289 Еуропеан схаг Морски вранац 50
1290 Еxоскелетон Егзоскелет 50
1291 Фиер Цоунтy Округ Фиер Фиерски округ 50
1292 Флатфисх Плоснатице 50
1293 Фриедрицх Бергиус Фриедрицх Бергиус Фриедрицх Бергиус 50
1294 Гентианалес Сириштаролике 50
1295 Георге Еастман Георге Еастман 50
1296 Гхее Гхее 50
1297 Гобиидае Главочи Главочи 50
1298 Гоетхе Университy Франкфурт Гоетхеов универзитет Универзитет Франкфурт Свеучилиште Јоханна Wолфганга Гоетхеа у Франкфурту 50
1299 Горyео Горyео Горyео 50
1300 Греен Револутион Зелена револуција 50
1301 Халимеде Халимеде 50
1302 Халмахера Сеа Халмахера море Халмахерско море 50
1303 Ханс Фисцхер Ханс Фисцхер 50
1304 Харбор сеал Обични туљан Обични туљан 50
1305 Хеннинг Манкелл Хеннинг Манкелл Хеннинг Манкелл Хеннинг Манкелл 50
1306 Хермиппе Хермипа Хермипа 50
1307 Хоатзин Хоацин 50
1308 Ибис Ибиси Ибиси 50
1309 Игназ Семмелwеис Игназ Семмелwеис 50
1310 Ј. П. Морган Ј. П. Морган 50
1311 Јацqуес Монод Јацqуес Монод Јацqуес Монод 50
1312 Јалал-Абад Жалалабат 50
1313 Јамес Б. Сумнер Јамес Б. Сумнер 50
1314 Јеан Генет Јеан Генет 50
1315 Јохн Мацлеод Јохн Јамес Рицкард Мацлеод 50
1316 Јосепх Блацк Јосепх Блацк Јосепх Блацк Јосепх Блацк 50
1317 Јулиет Јулија Јулија 50
1318 Јумада ал-аwwал Џумаде-л-ула 50
1319 Касхрут Кошер Кошер 50
1320 Каспер Сцхмеицхел Каспер Сцхмеицхел 50
1321 Кхаган Каган 50
1322 Кхyбер Пасс Хајберски пријевој 50
1323 Килт Килт 50
1324 Коканд Коканд 50
1325 Корçë Цоунтy Округ Корча Корчански округ 50
1326 ЛЗ 129 Хинденбург ЛЗ 129 Хинденбург Хинденбург 50
1327 Лиао Ривер Лиао Лиао 50
1328 Лине Исландс Линијска острва Линијски отоци Екваторски отоци 50
1329 Лист оф Сwедисх монарцхс Списак шведских краљева Попис шведских монарха Попис шведских владара 50
1330 Лист оф цоунтриес бy ГДП (номинал) пер цапита Попис земаља према номиналној вриједности БДП-а по становнику у 2013. 50
1331 Лист оф матхематицал сyмболс Табела математичких симбола 50
1332 Луца Пациоли Луца Пациоли Луца Пациоли 50
1333 Махабодхи Темпле Махабодхи Махабодхи 50
1334 Маидугури Маидугури 50
1335 Марине биологy Маринска биологија Морска биологија 50
1336 Маурице Јарре Маурице Јарре 50
1337 Маx Тхеилер Маx Тхеилер 50
1338 Милитарy ранк Војни чин 50
1339 Мнеме Мнема Мнема 50
1340 Мосхе Катсав Мосхе Катсав Моше Кацав 50
1341 Моунт Кинабалу Кинабалу Кинабалу Кинабалу 50
1342 Нампо Намп'о 50
1343 Нарyн Регион Наринска област Наринска област 50
1344 Негативе нумбер Негативан број 50
1345 Нибелунгенлиед Нибелунгенлиед Пјесма о Нибелунзима 50
1346 Николаас Тинберген Николаас Тинберген 50
1347 Нортх Еаст Енгланд Сјевероисточна Енглеска 50
1348 Осип Манделстам Осип Мандељштам 50
1349 Панцхатантра Панчатантра Панчатантра 50
1350 Панцреатиц цанцер Рак гуштераче Рак гуштераче Рак гуштераче 50
1351 Парадисе Лост Парадисе Лост Изгубљени рај 50
1352 Партy Забава Забава 50
1353 Паттон Осwалт Паттон Осwалт 50
1354 Паул Симон Паул Симон 50
1355 Пистациа лентисцус Тршља Мала смрдљика 50
1356 Понт ду Гард Понт ду Гард Понт ду Гард 50
1357 Провинс Провинс Провинс 50
1358 Пулмонологy Пулмологија Пулмологија 50
1359 Qуадратиц фунцтион Квадратна функција Квадратна функција Квадратна функција 50
1360 Qуантум ентанглемент Квантно спрезање 50
1361 Раби' ал-Тхани Ребиул-ахир Реби-ул-ахир 50
1362 Рагтиме Рагтиме 50
1363 Раил транспорт Жељезнички промет 50
1364 Равиндра Прабхат Равиндра Прабхат 50
1365 Релиеф Рељеф Рељеф 50
1366 Роберт Броwн Роберт Броwн 50
1367 Рорqуал Браздени китови Браздени китови 50
1368 Роза Отунбаyева Роза Отунбајева Роза Отунбајева 50
1369 Саццхарум оффицинарум Шећерна трска Шећерна трска 50
1370 Схикра Кратконоги кобац 50
1371 Сиеве Сито 50
1372 Спа Спа 50
1373 Судетес Судети 50
1374 Сyруп Агда Сируп Сируп 50
1375 Такума Асано Такума Асано Такума Асано 50
1376 Тата Нано Тата Нано Тата Нано 50
1377 Тхеропода Тероподи Тероподи 50
1378 Томас Линдахл Томас Линдахл Томас Линдахл 50
1379 Тоуретте сyндроме Тоуреттеов синдром Тоуреттеов синдром 50
1380 Тунцели Тунцели 50
1381 Тунисиан Натионал Диалогуе Qуартет Туниски национални квартет Квартет за национални дијалог Туниски национални квартет 50
1382 Университy оф Цхиле Универзитет Чилеа Универзитет у Чилеу 50
1383 Урсус Урсус Урсус 50
1384 Wалт Диснеy Пицтурес Wалт Диснеy Пицтурес Wалт Диснеy Пицтурес 50
1385 Wиллиам Даниел Пхиллипс Wиллиам Даниел Пхиллипс 50
1386 Wиллиам Гиауqуе Wиллиам Гиауqуе 50
1387 Wиллие Нелсон Wиллие Нелсон Wиллие Нелсон 50
1388 Xинхаи Револутион Xинхаи револуција 50
1389 Yоусаф Раза Гиллани Yоусаф Раза Гиллани 50
1390 1556 Схаанxи еартхqуаке Потрес у Схаанxију 1556. Потрес у Схаанxију 1556. 49
1391 2016 Берлин труцк аттацк Напад у Берлину 2016. Терористички напад у Берлину 2016. 49
1392 87тх Ацадемy Аwардс 87. додјела "Осцара" 87. додјела Осцара 49
1393 А Хард Даy'с Нигхт А Хард Даy'с Нигхт А Хард Даy'с Нигхт 49
1394 Абхисит Вејјајива Абхисит Вејјајива 49
1395 Абрус прецаториус Раково око 49
1396 Ацтиватион енергy Енергија активације Енергија активације 49
1397 АдСенсе Гоогле АдСенсе 49
1398 Агеинг Старење 49
1399 Аир Цхина Аир Цхина 49
1400 Акан лангуаге Акан језик 49
1401 Алејо Царпентиер Алејо Царпентиер Алејо Царпентиер 49
1402 АллМусиц АллМусиц АллМусиц 49
1403 Амбросе Биерце Амбросе Биерце Амбросе Биерце Амбросе Биерце 49
1404 Америцан фламинго Карипски пламенац Карипски пламенац 49
1405 Анаïс Нин Анаïс Нин Анаïс Нин 49
1406 Апертиум Апертиум Апертиум Апертиум 49
1407 Апоцалyптица Апоцалyптица 49
1408 Аугуст Крогх Аугуст Крогх 49
1409 Бабе Рутх Георге Херман Рутх 49
1410 Бакерy Пекара 49
1411 Балбинус Балбин Балбин 49
1412 Барqуисимето Барqуисимето 49
1413 Бастилле Даy Француски државни празник 49
1414 Беакед wхале Кљунасти китови Кљунасти китови 49
1415 Бедроом Спаваћа соба 49
1416 Беји Цаид Ессебси Беји Цаид Ессебси 49
1417 Бианца Бјанка Бјанка 49
1418 Бицепс Двоглави надлактични мишић Двоглави надлактични мишић 49
1419 Бисцуит Бисквит 49
1420 Блуе роцк тхрусх Модрокос 49
1421 Богор Богор 49
1422 Цалиперс Помична мјерка Помична мјерка 49
1423 Царл Wиеман Царл Wиеман 49
1424 Царлос Менем Царлос Саúл Менем Царлос Менем 49
1425 Царрот Топ Царрот Топ Царрот Топ 49
1426 Цасанаре Департмент Цасанаре 49
1427 Цератосаурус Цератосаурус Цератосаурус 49
1428 Цхампа Цхампа 49
1429 Цхристиаан Еијкман Цхристиаан Еијкман 49
1430 Цлассицал пхyсицс Класична физика Класична физика Класична физика 49
1431 Цоцос Исланд Кокосов оток Кокосов оток 49
1432 Цоеффициент Коефицијент 49
1433 Цомпосите материал Композит 49
1434 Цоокие Кекс Кекс 49
1435 Цорсет Корзет Корзет 49
1436 Цоунтиес оф Норwаy Окрузи Норвешке Окрузи Норвешке 49
1437 Цоусцоус Кус-кус 49
1438 Црееденце Цлеарwатер Ревивал Црееденце Цлеарwатер Ревивал Црееденце Цлеарwатер Ревивал 49
1439 Црyогеницс Нискотемпературна физика Нискотемпературна физика 49
1440 Цундинамарца Департмент Цундинамарца 49
1441 Цyллене Килена Килена 49
1442 Давид Цопперфиелд Давид Цопперфиелд 49
1443 Дебате Дебата 49
1444 Деф Леппард Деф Леппард Деф Леппард 49
1445 Дху ал-Qидах Зул-ка'де Зу-л-ка'де 49
1446 Диспур Диспур 49
1447 До-Аклин Гангнихессоу 49
1448 Доцтор оф тхе Цхурцх Црквени научитељ Црквени научитељ 49
1449 Дон Гиованни Дон Гиованни Дон Гиованни 49
1450 Дунхуанг Дунхуанг Дунхуанг 49
1451 Дуст сторм Пјешчана олуја Пјешчана олуја 49
1452 Едитх Стеин Едитх Стеин 49
1453 Елецтра Електра Електра Електра 49
1454 Ендоцрине гланд Ендокрине жлијезде 49
1455 Ерицх Кäстнер Ерицх Кäстнер Ерицх Кäстнер Ерицх Кäстнер 49
1456 Еуропе Еуропе Еуропе Еуропе 49
1457 Еуропеан пилцхард Срделе Срдела 49
1458 Фибула Лисна кост Лисна кост Лисна кост 49
1459 Финанциал црисис оф 2007–2008 Свјетска финансијска криза од 2007. Свјетска финанцијска криза од 2007. године 49
1460 Фисх фарминг Рибогојство Абиотички чимбеници 49
1461 Форд Модел Т Форд Модел Т Форд Т 49
1462 Френцх Ацадемy оф Сциенцес Француска академија наука Француска академија знаности 49
1463 Френцх Фифтх Републиц Пета Француска Република 49
1464 Гамелан Гамелан Гамелан 49
1465 Георге Тупоу V Георге Тупоу V Георге Тупоу V. 49
1466 Георгиус Агрицола Георгиус Агрицола 49
1467 Грамеен Банк Грамеен Банка Грамеен банка 49
1468 Хаккâри Хаккари 49
1469 Хелманд Ривер Хелманд Хелманд 49
1470 Хенрy Халлетт Дале Хенрy Халлетт Дале Хенрy Халлетт Дале 49
1471 Хетероптера Стјенице Стјенице 49
1472 Холлy Божиковина 49
1473 Хорст Лудwиг Стöрмер Хорст Лудwиг Стöрмер 49
1474 Хуго Аwард Награда Хуго Награда Хуго 49
1475 Ибн Таyмиyyах Ибн-Тејмије Ибн Тајмија 49
1476 Илеx аqуифолиум Божиковина Обична божиковина 49
1477 Импулсе Импулс Импулс силе Импулс силе 49
1478 Интродуцед специес Уведена врста Интродуциране врсте Интродуциране врсте 49
1479 Ио Ио 49
1480 Исламиц арцхитецтуре Исламска архитектура Исламска архитектура Исламска архитектура 49
1481 Јамес Хорнер Јамес Хорнер Јамес Хорнер 49
1482 Јенсен Ацклес Јенсен Ацклес Јенсен Ацклес Јенсен Ацклес 49
1483 Јосепх Хенрy Јосепх Хенрy Јосепх Хенрy Јосепх Хенрy 49
1484 Карл вон Фрисцх Карл вон Фрисцх 49
1485 Кох-и-Ноор Кох-и-Ноор 49
1486 Коре Кора Кора 49
1487 Куцхинг Куцхинг 49
1488 Кукëс Цоунтy Округ Кукëс Кукески округ 49
1489 Ланд Ровер Ланд Ровер 49
1490 Лангрес Лангрес 49
1491 Лазинесс Лијеност 49
1492 Леонид Хурwицз Леонид Хурwицз Леонид Хурwицз 49
1493 Лyнyрд Скyнyрд Лyнyрд Скyнyрд Лyнyрд Скyнyрд 49
1494 Магелланиц Цлоудс Магелланови облаци 49
1495 Марсилио Фицино Марсилио Фицино 49
1496 Матинг Парење Парење 49
1497 Маурице Аллаис Маурице Аллаис 49
1498 Маxимилиан Колбе Максимилијан Колбе 49
1499 Мелиацеае Јасењачевке 49
1500 Миднигхт Цоwбоy Поноћни каубој Миднигхт Цоwбоy Поноћни каубој 49
1501 Монарцх буттерфлy Монарх 49
1502 Мултиплицатион табле Таблица множења 49
1503 Натионал Ассемблy Народна скупштина Народна скупштина 49
1504 Нативитy сцене Јаслице 49
1505 Неw Yорк Yанкеес Неw Yорк Yанкеес Неw Yорк Yанкеес 49
1506 Ницолáс Отаменди Ницолáс Отаменди 49
1507 Нигел Фараге Нигел Фараге Нигел Фараге 49
1508 Никос Казантзакис Никос Казантзакис 49
1509 Нортхерн фулмар Бурњак 49
1510 Олександр Турцхyнов Олександр Турчинов Олександр Турчинов 49
1511 Опиум Wарс Опијумски ратови Опијумски ратови 49
1512 Опунтиа Опунција 49
1513 Орион Орион 49
1514 Оуд Уд 49
1515 ПАЛ ПАЛ ПАЛ 49
1516 Паул Аустер Паул Аустер Паул Аустер Паул Аустер 49
1517 Паул Лаутербур Паул Лаутербур 49
1518 Пепсин Пепсин 49
1519 Петрониус Петроније Петроније 49
1520 Пион Пион 49
1521 Плантагинацеае Плантагинацеае Трпучевке 49
1522 Плантатион Плантажа Плантажа Плантажа 49
1523 Пропортионалитy Пропорционалност 49
1524 Проxима Центаури б Проxима Центаури б Проксима Центаура б 49
1525 Qауми Таранах Пак сарзамин схад бад 49
1526 Qуанзхоу Qуанзхоу 49
1527 Р. Лее Ермеy Р. Лее Ермеy 49
1528 Раре-еартх елемент Ријетки земни метали Ријетки земни метали 49
1529 Рефлеx Рефлекс 49
1530 Рицхард Кухн Рицхард Кухн Рицхард Кухн 49
1531 Ривер Пхоениx Ривер Пхоениx Ривер Пхоениx 49
1532 Роберт Босцх ГмбХ Роберт Босцх ГмбХ 49
1533 Роqуефорт Роqуефорт 49
1534 Руди Вöллер Руди Вöллер 49
1535 Руy Рамос Руy Рамос Руy Рамос 49
1536 Самогитиан диалецт Самогитски језик 49
1537 Сцхиедам Сцхиедам 49
1538 Секхмет Секмет Секхмет 49
1539 Схаwwал Шеввал Шеввал 49
1540 Схинзо Короки Схинзо Короки Схинзо Короки 49
1541 Скуа Поморници Поморници 49
1542 Смалл Солар Сyстем бодy Мала тијела Сунчевог система Мала тијела Сунчевог сустава 49
1543 Солифугае Лажни пауци 49
1544 Солна Муниципалитy Солна Солна 49
1545 Спаце Схуттле Цолумбиа Спаце схуттле "Цолумбиа" Спаце Схуттле Цолумбиа 49
1546 Стyлистицс Стилистика 49
1547 Тадеусз Реицхстеин Тадеус Реицхстеин 49
1548 Тхе Марриаге оф Фигаро Фигаров пир Фигаров пир 49
1549 Тибето-Бурман лангуагес Тибетско-бурмански језици Тибетско-бурмански језици 49
1550 Туркисх цоффее Турска кахва Турска кава 49
1551 Университy оф Осло Универзитет у Ослу 49
1552 Урбан легенд Урбана легенда Урбана легенда 49
1553 Вероница Гуерин Вероница Гуерин 49
1554 Викрам Самват Бикрам Самбат 49
1555 Вилyуy Ривер Виљуј Виљуј 49
1556 Wаллцреепер Црвенокрили литичар 49
1557 Wенделл Мередитх Станлеy Wенделл Мередитх Станлеy 49
1558 Wхите-таилед деер Бјелорепи јелен Бјелорепи јелен 49
1559 Wилл.и.ам Wилл.и.ам 49
1560 Yеллоw-биллед лоон Жутокљуни плијенор 49
1561 ʻОумуамуа ʻОумуамуа 49
1562 12 Ангрy Мен 12 Ангрy Мен 12 гњевних људи 48
1563 7тх милленниум БЦ 7. милениј п. н. е. 7. миленијум пне. 7. тисућљеће пр. Кр. 48
1564 86тх Ацадемy Аwардс 86. додјела "Осцара" 86. додјела Осцара 48
1565 89тх Ацадемy Аwардс 89. додјела "Осцара" 48
1566 Абердеенсхире Абердеенсхире 48
1567 Ацхиллеа Столисник 48
1568 Аггрессион Агресија Агресија Агресија 48
1569 Ахл ал-Баyт Ехли-бејт Ахл ал-бајт 48
1570 Аитне Аитна Аитне 48
1571 Акира Матсунага Акира Матсунага Акира Матсунага 48
1572 Акира Сузуки Акира Сузуки 48
1573 Алаин Реснаис Алаин Реснаис Алаин Реснаис 48
1574 Алевисм Алевити 48
1575 Алеx Салмонд Алеx Салмонд 48
1576 Алфред Кинсеy Алфред Кинсеy Алфред Кинсеy 48
1577 Алл Ниппон Аирwаyс Алл Ниппон Аирwаyс 48
1578 Алмело Алмело 48
1579 Алсаце-Лорраине Алсаце-Лорраине Елзас-Лотарингија 48
1580 Аманда Бyнес Аманда Бyнес 48
1581 Амир Кхусроw Амир Кхосроw Дехлави 48
1582 Амунет Амаунет Амаунет Амаунет 48
1583 Андреа дел Сарто Андреа дел Сарто Андреа дел Сарто 48
1584 Ангулар аццелератион Угаоно убрзање Кутно убрзање Кутно убрзање 48
1585 Анна Ницоле Смитх Анна Ницоле Смитх 48
1586 Антхонy Перкинс Антхонy Перкинс 48
1587 Антхропосопхy Антропозофија 48
1588 Анти-лоцк бракинг сyстем АБС 48
1589 Аоеде Аеда Аеда 48
1590 Аралиацеае Брестањевке 48
1591 Арауцариацеае Араукаријевке 48
1592 Араwак Араwак Араwак 48
1593 Арбутус унедо Магиња 48
1594 Арцхбасилица оф Ст. Јохн Латеран Базилика св. Ивана Латеранског Базилика св. Ивана Латеранског 48
1595 Аристиппус Астрип Аристип из Цирене 48
1596 Асгхар Фархади Асгар Фархади 48
1597 Аттацк он Титан Аттацк он Титан 48
1598 Аурелиа аурита Ухати клобук 48
1599 Аутоное Аутоноа Аутоноа 48
1600 БДСМ БДСМ БДСМ 48
1601 Балзерс Балзерс 48
1602 Баткен Регион Баткенска област Баткенска област 48
1603 Бенгуела Бенгуела Бенгуела 48
1604 Берберис Жутика 48
1605 Бигнониацеае Каталповке 48
1606 Билецик Билецик 48
1607 Бирyани Биријани Бирyани 48
1608 Боок оф Келлс Боок оф Келлс Књига Келлса 48
1609 Брие Брие 48
1610 Бритисх Армy Бритисх Армy 48
1611 Буллет фор Мy Валентине Буллет фор мy Валентине Буллет фор Мy Валентине 48
1612 Бурхануддин Раббани Бурнахудин Рабани 48
1613 Бüлент Ецевит Бüлент Ецевит 48
1614 ЦИТЕС Wасхингтонски споразум о заштити врста Wасхингтонски споразум о заштити врста 48
1615 Цалендар дате Датум Надневак 48
1616 Цалтха палустрис Мочварна каљужница 48
1617 Цапе Цанаверал Цапе Цанаверал Цапе Цанаверал Цапе Цанаверал 48
1618 Царлос Гардел Царлос Гардел Царлос Гардел 48
1619 Цасеy Касем Цасеy Касем 48
1620 Цастел Сант'Ангело Анђеоска тврђава Анђеоска тврђава 48
1621 Центауреа Зечина 48
1622 Цесар Департмент Цесар 48
1623 Цхалдене Халдена Халдена 48
1624 Цхарлес Рицхет Цхарлес Роберт Рицхет 48
1625 Цхонгјин Цх'ŏнгјин 48
1626 Цхристопхер Ллоyд Цхристопхер Ллоyд 48
1627 Цоццyx Тртична кост 48
1628 Цолетте Сидоние Габриелле Цолетте Цолетте Сидоние Габриелле Цолетте 48
1629 Цонволвулус Слак 48
1630 Цоплеy Медал Цоплеyјева медаља Цоплеyева медаља 48
1631 Црессида Кресида Кресида 48
1632 Даларна Даларна Даларна Даларна 48
1633 Дефаматион Дифамација Блаћење 48
1634 Дентист Зубар Зубар 48
1635 Десдемона Дездемона Дездемона 48
1636 Дигиталис пурпуреа Црвени напрстак 48
1637 Др. Странгелове Др. Странгелове Др. Странгелове ор: Хоw I Леарнед то Стоп Wоррyинг анд Лове тхе Бомб Др. Странгелове или: Како сам научио не бринути и заволио бомбу 48
1638 Дроттнингхолм Палаце Палача Дроттнингхолм Палача Дроттнингхолм 48
1639 Ебонy Ебановина Ебановина 48
1640 Едмунд Бартон Едмунд Бартон 48
1641 Едwард Аделберт Доисy Едwард Аделберт Доисy 48
1642 Еласмобранцхии Пречноусте Пречноусте 48
1643 Елy Елy Елy 48
1644 Емил Тхеодор Коцхер Емил Тхеодор Коцхер 48
1645 Емиле Хескеy Емиле Хескеy Емиле Хескеy 48
1646 Еукеладе Еукелада Еукелада 48
1647 Фифе Фифе 48
1648 Флигхт Лет Летење 48
1649 Флигхт рецордер Црна кутија 48
1650 Фоцал ленгтх Жаришна дуљина Жаришна дуљина 48
1651 Фраме оф референце Референтни сустав 48
1652 Франк Б. Келлогг Франк Б. Келлогг 48
1653 Фуцхсиа Фуксија 48
1654 Галле Галле Галле 48
1655 Гараге Гаража 48
1656 Голиатх Голијат 48
1657 Гонг Ли Гонг Ли 48
1658 Гордон Банкс Гордон Банкс Гордон Банкс 48
1659 Грапх оф а фунцтион График функције Граф функције 48
1660 Греен игуана Зелена игуана Зелена игуана 48
1661 Греy паррот Жако Жако 48
1662 Гуиннесс Гуиннесс 48
1663 Хајиме Мориyасу Хајиме Мориyасу Хајиме Мориyасу 48
1664 Ханс Георг Дехмелт Ханс Георг Дехмелт 48
1665 Ханс вон Еулер-Цхелпин Ханс вон Еулер-Цхелпин 48
1666 Харлеy-Давидсон Харлеy-Давидсон 48
1667 Хенрик Дам Хенрик Дам 48
1668 Хиппоцампус Хипокампус 48
1669 Хоwард Флореy Хоwард Флореy Хоwард Wалтер Флореy 48
1670 ИЕЕЕ 1394 ФиреWире ФиреWире 48
1671 Ирон оре Жељезна руда 48
1672 Ирвинг Берлин Ирвинг Берлин Ирвинг Берлин 48
1673 Исла де ла Јувентуд Исла де ла Јувентуд Исла де ла Јувентуд 48
1674 Исоное Изоноа Изоноа 48
1675 Ивар Аасен Ивар Андреас Аасен 48
1676 Иворy Бјелокост 48
1677 Јаффна Јаффна 48
1678 Јаисалмер Јаилсамер Јаисалмер 48
1679 Јалал-Абад Регион Жалалабатска област 48
1680 Јансенисм Јансенизам Јансенизам 48
1681 Јасон Алеxандер Јасон Алеxандер Јасон Алеxандер 48
1682 Јет аирцрафт Млазни зракоплов 48
1683 Јохн ле Царрé Јохн ле Царрé Јохн ле Царрé 48
1684 Јосепх Ротблат Јóзеф Ротблат 48
1685 Јосхуа Киммицх Јосхуа Киммицх 48
1686 Југландацеае Ораховке 48
1687 Јóзеф Госłаwски Јóзеф Госłаwски 48
1688 Каллицхоре Калихора Калихора 48
1689 Катхманду Валлеy Долина Катманду Долина Катманду 48
1690 Кевин-Принце Боатенг Кевин-Принце Боатенг 48
1691 Кханате оф Сибир Сибирски канат 48
1692 Кхитан пеопле Кидан 48
1693 Ким Yонг-сик Ким Yонг-сик Ким Yонг-Сик 48
1694 Коицхи Оита Коицхи Оита Коицхи Оита 48
1695 Кıркларели Кıркларели 48
1696 ЛТЕ ЛТЕ 48
1697 Лацтариус делициосус Рујница Рујница 48
1698 Ленс Очна лећа Лећа Лећа 48
1699 Леуцантхемум вулгаре Прољетна иванчица 48
1700 Лилиум мартагон Вртоглав Златан 48
1701 Лионел Баррyморе Лионел Баррyморе 48
1702 Лист оф Норwегиан монарцхс Списак норвешких краљева Списак норвешких краљева Додатак:Попис норвешких владара 48
1703 Мандy Мооре Мандy Мооре 48
1704 Мапуцхе лангуаге Мапудунгун језик 48
1705 Мартиал Марцијал Марцијал 48
1706 Матилде Цамус Матилде Цамус Матилде Цамус 48
1707 Маx Делбрüцк Маx Делбрüцк 48
1708 Маyхем Маyхем 48
1709 Метасеqуоиа глyптостробоидес Кинеска метасеквоја Кинеска метасеквоја 48
1710 Мицхаел Енде Мицхаел Енде 48
1711 Мицхаел Гоугх Мицхаел Гоугх 48
1712 Мицхаел Палин Мицхаел Палин Мицхаел Палин 48
1713 Мике Хавенаар Мике Хавенаар Мике Хавенаар 48
1714 Миссионарy поситион Мисионарски положај 48
1715 Моунт Казбек Казбек Казбек 48
1716 Муницх Аирпорт Зрачна лука Мüнцхен 48
1717 Нариñо Департмент Нариñо 48
1718 Нарухито Нарухито Крунски принц Нарухито Принц Нарухито 48
1719 Неутрал Мореснет Мореснет 48
1720 Нортхwест Пассаге Сјеверозападни пролаз Сјеверозападни пролаз 48
1721 Оливиер Мессиаен Оливиер Мессиаен Оливиер Мессиаен 48
1722 Олyмпиц спортс Олимпијски спорт Олимпијски шпортови 48
1723 Оверсеас департмент анд регион Прекоморски департмани Француске Прекоморски департмани Француске 48
1724 Оxалидацеае Цецељевке 48
1725 Паситхее Паситеја Паситеја 48
1726 Паул Верхоевен Паул Верхоевен Паул Верхоевен 48
1727 Пхyсалис Мјехурица 48
1728 Пхyсиоцрацy Физиократизам Физиократизам 48
1729 Пиерре Беаумарцхаис Пиерре-Аугустин Царон де Беаумарцхаис 48
1730 Пиетà Пиетà Пиетà 48
1731 Планцк тиме Планцково вријеме Планцково вријеме Планцково вријеме 48
1732 ПлаyСтатион Вита ПлаyСтатион Вита 48
1733 Поларизатион Поларизирана свјетлост 48
1734 Политицал присонер Политички затвореник Политички затвореник 48
1735 Полyпропyлене Полипропилен 48
1736 Привацy Приватност Приватност 48
1737 Псаматхе Псамата 48
1738 Пуб Пуб Пуб Пуб 48
1739 Пуњаб Пуњаб Пуњаб 48
1740 Путумаyо Департмент Путумаyо 48
1741 Раинер Wернер Фассбиндер Раинер Wернер Фассбиндер Раинер Wернер Фассбиндер 48
1742 Рихеи Сано Рихеи Сано Рихеи Сано 48
1743 Риyадх Регион Ријад 48
1744 Роберт Броwнинг Роберт Броwнинг Роберт Броwнинг 48
1745 Роберт С. Мулликен Роберт С. Мулликен Роберт Мулликен 48
1746 Робин Wаррен Робин Wаррен Робин Wаррен 48
1747 Росалинд Розалинда Розалинда 48
1748 Рyота Мориwаки Рyота Мориwаки Рyота Мориwаки 48
1749 Рyугyонг Хотел Хотел Рyугyŏнг Хотел Рyугyонг 48
1750 Салиx бабyлоница Жалосна врба 48
1751 Санта Мариа Маггиоре Базилика Св. Марије Велике Базилика св. Марије Велике 48
1752 Сантиаго де Цомпостела Цатхедрал Катедрала у Сантиагу де Цомпостели Катедрала светог Јакова у Сантиаго де Цомпостели 48
1753 Сеонгнам Сеонгнам Сеонгнам 48
1754 Схоицхи Нисхимура Схоицхи Нисхимура Схоицхи Нисхимура 48
1755 Сицилиан Дефенце Сицилијанска одбрана 48
1756 Симéон Денис Поиссон Симéон Денис Поиссон Симéон Денис Поиссон 48
1757 Синéад О'Цоннор Синéад О'Цоннор 48
1758 Сисал Сисал 48
1759 Смåланд Смåланд Смåланд 48
1760 Солипсисм Солипсизам Солипсизам 48
1761 Соутхерн Алпс Јужне Алпе Јужне Алпе 48
1762 Соyуз Сојуз 48
1763 Спике Лее Спике Лее Спике Лее 48
1764 Спонде Спонда Спонда 48
1765 Спотифy Спотифy 48
1766 Статионс оф тхе Цросс Крижни пут Крижни пут 48
1767 Степхен Фрy Степхен Фрy Степхен Фрy Степхен Фрy 48
1768 Сузанне Цоллинс Сузанне Цоллинс Сузанне Цоллинс 48
1769 Сyнецдоцхе Синегдоха Синегдоха 48
1770 Тадао Хорие Тадао Хорие Тадао Хорие 48
1771 Талас Регион Таласка област 48
1772 Тарифф Царина Царина 48
1773 Татсухико Кубо Татсухико Кубо Татсухико Кубо 48
1774 Таyгете Тајгета Тајгета 48
1775 Тед Цруз Тед Цруз 48
1776 Телевисион схоw Телевизијски програм Телевизијски програм 48
1777 Теттигониидае Коњици 48
1778 Тхе Нутцрацкер Шчелкунчик Орашар 48
1779 Тхеацеае Чајевке 48
1780 Тхермал енергy Топлотна енергија 48
1781 Титхе Десетина 48
1782 Трансхуманисм Трансхуманизам 48
1783 Троут Пастрве 48
1784 Тсуyосхи Китазаwа Тсуyосхи Китазаwа Тсуyосхи Китазаwа 48
1785 Турбоцхаргер Турбопухало Турбопухало 48
1786 Тwите Горска јуричица Горска јуричица 48
1787 Тyпха латифолиа Широколисни рогоз 48
1788 Улмацеае Брјестовке 48
1789 Улна Лакатна кост Лакатна кост Лакатна кост 48
1790 Унитед Натионс Цонвентион он тхе Лаw оф тхе Сеа Конвенција Уједињених народа о праву мора Конвенција Уједињених народа о праву мора 48
1791 Университy оф Амстердам Универзитет у Амстердаму 48
1792 Вецтор фиелд Векторско поље Векторско поље Векторско поље 48
1793 Вибурнум опулус Црвена худика 48
1794 Вице пресидент Допредсједник 48
1795 Викинг Аге Викиншко доба 48
1796 Вим Вим Вим Вим 48
1797 Wаитинг стафф Конобар Конобар 48
1798 Wалл Стреет Црасх оф 1929 Берзовни крах 1929. 48
1799 Wаллпапер Тапета 48
1800 Wест Франциа Западна Франачка Западна Франачка 48
1801 Wидоw Удовица Удовица 48
1802 Yајурведа Yајурведа 48
1803 Yамаха Цорпоратион Yамаха 48
1804 Yес Yес Yес Yес 48
1805 Ацтиве галацтиц нуцлеус Активно галаксијско језгро 47
1806 Аегеан Регион Егејска регија Егеј Егејска регија 47
1807 Африцан цивет Афричка цибетка Афричка цибетка 47
1808 Акира Китагуцхи Акира Китагуцхи Акира Китагуцхи 47
1809 Алберт Лебрун Алберт Лебрун 47
1810 Алгонqуиан лангуагес Алгонqуиан Алгонqуиан 47
1811 Амиенс Цатхедрал Катедрала Нотре-Даме у Амиенсу Катедрала Нотре-Даме у Амиенсу 47
1812 Амитāбха Амитабха 47
1813 Ампхиболе Амфиболи Амфиболи 47
1814 Андреw Фире Андреw Фире 47
1815 Антон Рубинстеин Антон Рубинстеин 47
1816 Арцхе Арха Арха 47
1817 Ардон Ардон Ардон 47
1818 Арлингтон Натионал Цеметерy Национално гробље Арлингтон Национално гробље Арлингтон 47
1819 Атсухиро Миура Атсухиро Миура Атсухиро Миура 47
1820 Аутхоритy цонтрол Нормативна контрола Нормативни надзор 47
1821 Баруцх Самуел Блумберг Баруцх С. Блумберг 47
1822 Басилица ди Санта Мариа Маггиоре Базилика Св. Марије Велике Базилика св. Марије Велике 47
1823 Басилица оф Саинт Паул Оутсиде тхе Wаллс Базилика Светог Павла изван зидина Базилика св. Павла изван зидина 47
1824 Басмала Бисмиллах 47
1825 Баyбурт Баyбурт 47
1826 Блацк Сеа Регион Црноморска регија Црно Море 47
1827 Бостон Ред Соx Бостон Ред Соx Бостон Ред Соx 47
1828 Бусх дог Колумбијски дивљи пас 47
1829 Цаприфолиацеае Козокрвнице Козокрвнице 47
1830 Цхандра X-раy Обсерваторy Цхандра X-раy Обсерваторy Цхандра X-раy Обсерваторy Цхандра 47
1831 Цхицкен ас фоод Пилетина Пилетина 47
1832 Цлупеиформес Слеђевке 47
1833 Цоммон фирецрест Ватроглави краљић Ватроглави краљић 47
1834 Цоммон роцк тхрусх Камењар 47
1835 Цонсцриптион Регрутација 47
1836 Цонволвулус арвенсис Пољски слак 47
1837 Цосплаy Цосплаy Цосплаy 47
1838 Цритицаллy ендангеред Критично угрожена врста Критично угрожена врста 47
1839 Цупрессус семпервиренс Обични чемпрес Обични чемпрес 47
1840 Даијиро Такакуwа Даијиро Такакуwа Даијиро Такакуwа 47
1841 Даики Такаматсу Даики Такаматсу Даики Такаматсу 47
1842 Даисуке Оку Даисуке Оку Даисуке Оку 47
1843 Дехyдратион Дехидрација 47
1844 Делпхиниум Велики кокотић 47
1845 Диплома Диплома Диплома 47
1846 Ебенацеае Драгуновке 47
1847 Едгар Адриан Едгар Доуглас Адриан Едгар Доуглас Адриан 47
1848 Еиðур Гуðјохнсен Еиðур Гуðјохнсен Еиðур Гуðјохнсен 47
1849 Елизабетх Барретт Броwнинг Елизабетх Барретт Броwнинг Елизабетх Барретт Броwнинг Елизабетх Барретт Броwнинг 47
1850 Епхедра Коситерница 47
1851 Ерицссон Ерицссон Ерицссон 47
1852 Ериноме Еринома Еринома 47
1853 Еурyдоме Еуридома Еуридома 47
1854 Фантасиа Фантасиа Фантазија 47
1855 Фердинанд Лассалле Фердинанд Лассалле 47
1856 Фисцал полицy Фискална политика 47
1857 Форд Мустанг Форд Мустанг 47
1858 Францис де Салес Фрањо Салешки 47
1859 Франкфурт Стоцк Еxцханге Франкфуртска бурза вриједносних папира 47
1860 Франçоис Јацоб Франçоис Јацоб 47
1861 Геирангерфјорд Геирангерфјорд Геирангерфјорд 47
1862 Гене Родденберрy Гене Родденберрy Гене Родденберрy 47
1863 Георге Беадле Георге Wеллс Беадле 47
1864 Герман Револутион оф 1918–19 Новембарска револуција Њемачка револуција 47
1865 Гиант стар Дивовска звијезда 47
1866 Грам стаин Метода бојања по Граму 47
1867 Гранд Цанал Велики кинески канал Велики канал 47
1868 Граy фоx Сива лисица Сива лисица 47
1869 Гуантáнамо Баy Заљев Гуантáнамо 47
1870 Гуавиаре Департмент Гуавиаре 47
1871 Гулф оф Кхамбхат Камбајски залив Кхамбхатски заљев 47
1872 Гулф оф Венезуела Венецуелански залив Венезуелански заљев Венезуелански заљев 47
1873 Хенрy Манцини Хенрy Манцини Хенрy Манцини 47
1874 Херсе С/2003 Ј 17 С/2003 Ј 17 47
1875 Хидеаки Китајима Хидеаки Китајима Хидеаки Китајима 47
1876 Хироки Фујихару Хироки Фујихару Хироки Фујихару 47
1877 Хисасхи Куросаки Хисасхи Куросаки Хисасхи Куросаки 47
1878 Хисато Сатō Хисато Сато Хисато Сато 47
1879 Хорнwорт Антхоцеротопхyта Антоцероте 47
1880 Хотару Yамагуцхи Хотару Yамагуцхи Хотару Yамагуцхи 47
1881 ИТЕР ИТЕР ИТЕР ИТЕР 47
1882 Ице скатинг Клизање на леду Клизање на леду 47
1883 Интернатионал Стандард Наме Идентифиер Међународни стандардни број имена Међународни стандардни број имена 47
1884 Јамес Деwар Јамес Деwар 47
1885 Јанусз Корцзак Јанусз Корцзак Јанусз Корцзак 47
1886 Јеан Бодин Јеан Бодин Јеан Бодин Јеан Бодин 47
1887 Јеан Дауссет Јеан Дауссет 47
1888 Јохн Кеннетх Галбраитх Јохн Кеннетх Галбраитх 47
1889 Јохн Лее Хоокер Јохн Лее Хоокер Јохн Лее Хоокер 47
1890 Јохн Литхгоw Јохн Литхгоw 47
1891 Јохн Сулстон Јохн Е. Сулстон 47
1892 Јон Стеwарт Јон Стеwарт Јон Стеwарт 47
1893 Јонáс Гутиéррез Јонáс Гутиéррез Јонáс Гутиéррез 47
1894 Калyке Калика Калика 47
1895 Карл Лагерфелд Карл Лагерфелд 47
1896 Каутокеино Каутокеино 47
1897 Казуyа Маекаwа Казуyа Маекаwа Казуyа Маекаwа 47
1898 Кеији Каимото Кеији Каимото Кеији Каимото 47
1899 Кеницхи Уемура Кеницхи Уемура Кеницхи Уемура 47
1900 Кента Хасегаwа Кента Хасегаwа Кента Хасегаwа 47
1901 Кхепри Кхепри Кхепри 47
1902 Книттинг Плетење Плетење 47
1903 Коки Мизуно Коки Мизуно Коки Мизуно 47
1904 Константин Зyрyанов Константин Зирјанов Константин Георгијевич Зyрјанов 47
1905 Косуке Ота Косуке Ота Косуке Ота 47
1906 Кота Yосхихара Кота Yосхихара Кота Yосхихара 47
1907 Лард Свињска маст Свињска маст 47
1908 Латхyрус Грахолика 47
1909 Лаурент Фабиус Лаурент Фабиус 47
1910 Лефт- анд ригхт-ханд траффиц Промет лијевом и десном страном Промет лијевом и десном страном 47
1911 Лист оф Емперорс оф Јапан Попис јапанских монарха Попис јапанских царева 47
1912 Лист оф статес wитх нуцлеар wеапонс Нуклеарне силе Нуклеарне силе 47
1913 Литургицал yеар Литургијска година 47
1914 Лоуис Алтхуссер Лоуис Алтхуссер 47
1915 Лоуис Моунтбаттен Лоуис Моунтбаттен 47
1916 Мацарони Макарони 47
1917 Маммалогy Мамалогија 47
1918 Марцелло Малпигхи Марцелло Малпигхи 47
1919 Марк Сцхwарзер Марк Сцхwарзер Марк Сцхwарзер 47
1920 Масааки Хигасхигуцхи Масааки Хигасхигуцхи Масааки Хигасхигуцхи 47
1921 Масахиро Фукуда Масахиро Фукуда Масахиро Фукуда 47
1922 Масакиyо Маезоно Масакиyо Маезоно Масакиyо Маезоно 47
1923 Масакуни Yамамото Масакуни Yамамото Масакуни Yамамото 47
1924 Масао Уцхино Масао Уцхино Масао Уцхино 47
1925 Масасхи Мотоyама Масасхи Мотоyама Масасхи Мотоyама 47
1926 Матрицариа Камилица 47
1927 Мауро Ицарди Мауро Ицарди 47
1928 Маx Брод Маx Брод Маx Брод 47
1929 Маx Мüллер Маx Мüллер 47
1930 Мерцè Родореда Мерцè Родореда 47
1931 Мицхел Хазанавициус Мицхел Хазанавициус Мицхел Хазанавициус 47
1932 Мицхелин Мицхелин 47
1933 Мингрелиан лангуаге Мингрелски језик 47
1934 Мотоо Татсухара Мотоо Татсухара Мотоо Татсухара 47
1935 Моунт Таи Таи Схан Таи Схан 47
1936 Мусцовy дуцк Мошусна патка 47
1937 Наохиро Исхикаwа Наохиро Исхикаwа Наохиро Исхикаwа 47
1938 Наото Отаке Наото Отаке Наото Отаке 47
1939 Наоyа Кикуцхи Наоyа Кикуцхи Наоyа Кикуцхи 47
1940 Неw Wорлд монкеy Мајмуни Новог свијета Мајмуни Новог свијета Мајмуни Новог свијета 47
1941 Нобухиса Yамада Нобухиса Yамада Нобухиса Yамада 47
1942 Ноордоостполдер Ноордоостполдер 47
1943 Норихиро Нисхи Норихиро Нисхи Норихиро Нисхи 47
1944 Оливер Смитхиес Оливер Смитхиес Оливер Смитхиес 47
1945 Онон Ривер Онон 47
1946 Орцхис Каћун 47
1947 Оxфорд Университy Пресс Оxфорд Университy Пресс 47
1948 ПЕН Интернатионал П.Е.Н. П.Е.Н. 47
1949 Паул Берг Паул Берг 47
1950 Пеццарy Пекарији Пекарији 47
1951 Песо Пезо 47
1952 Песто Песто 47
1953 Пиерре Теилхард де Цхардин Пиерре Теилхард де Цхардин 47
1954 Плант патхологy Фитопатологија 47
1955 Пресидент оф Иреланд Предсједник Ирске 47
1956 Претзел Перец 47
1957 Примула верис Прољетни јаглац 47
1958 Пројецт Гемини Програм "Гемини" Програм Гемини 47
1959 Пропер мотион Властито кретање Властито гибање 47
1960 Пропортионал репресентатион Пропорционални изборни систем 47
1961 Пyтхеас Питија Питеј 47
1962 Qуиндíо Департмент Qуиндíо 47
1963 Ратио Омјер 47
1964 Ренé Госциннy Ренé Госциннy 47
1965 Рицхард Лауренце Миллингтон Сyнге Рицхард Лауренце Миллингтон Сyнге 47
1966 Рицхард вон Цоуденхове-Калерги Рицхард вон Цоуденхове-Калерги 47
1967 Робин Гибб Робин Гибб Робин Гибб 47
1968 Роланд Роланд Роланд 47
1969 Роман Реигнс Роман Реигнс 47
1970 Рута гравеоленс Рута Смрдљива рутвица 47
1971 Саффарид дyнастy Сафаридска Монархија Сафаридско Царство 47
1972 Саинт-Лоуис Саинт-Лоуис Саинт-Лоуис 47
1973 Сателлите навигатион Глобални навигацијски сателитски сустави 47
1974 Сатосхи Тсунами Сатосхи Тсунами Сатосхи Тсунами 47
1975 Саw Саw Слагалица страве 47
1976 Саxо Грамматицус Саxо Грамматицус 47
1977 Сцхоонер Шкуна Шкуна Шкуна 47
1978 Сецуритy Сигурност Сигурност 47
1979 Сега Сатурн Сега Сатурн 47
1980 Сергеy Карјакин Сергеј Карјакин Серхиј Карјакин 47
1981 Сесаме оил Сезамово уље 47
1982 Схигемару Такенокосхи Схигемару Такенокосхи Схигемару Такенокосхи 47
1983 Схигетатсу Матсунага Схигетатсу Матсунага Схигетатсу Матсунага 47
1984 Схигеyосхи Моцхизуки Схигеyосхи Моцхизуки Схигеyосхи Моцхизуки 47
1985 Схигеyосхи Сузуки Схигеyосхи Сузуки Схигеyосхи Сузуки 47
1986 Схого Камо Схого Камо Схого Камо 47
1987 Сху Курата Сху Курата 47
1988 Соланум дулцамара Горкослад 47
1989 Солар тиме Синодички дан 47
1990 Соломон'с Темпле Соломонов храм 47
1991 Сорбонне Сорбонне Сорбонне 47
1992 Спхингидае Љиљци Љиљци 47
1993 Сqуад Десетина Десетина 47
1994 Статиус Стације 47
1995 Стеампунк Стеампунк 47
1996 Стреаминг медиа Стреаминг Стреаминг Стреаминг 47
1997 Суллеy Мунтари Суллеy Мунтари Суллеy Мунтари 47
1998 Сyднеy Бреннер Сyднеy Бреннер 47
1999 Сōта Хираyама Сота Хираyама Сота Хираyама 47
2000 Таизо Каwамото Таизо Каwамото Таизо Каwамото 47

Корисник:ФелиxБот/нав